Soovitame sirvimiskogemuse optimeerimiseks kasutada uuemat Interneti-brauserit, nagu Google Chrome või Microsoft Edge.
Peavalud algasid juba lapseeas, kui olin umbes 6-aastane. Ma olen uurinud ja käinud lugematuid kordi arstide juures kontrollis kuni tänaseni, sest peavaludest ma siiani lahti pole saanud. Selle aja jooksul olen saanud erinevaid soovitusi ja ravimeid, mis leevendust ei toonud. Olukord läks paremaks, kui mulle määrati korrektne diagnoos - migreen. Mu elu läks palju lihtsamaks ja elukvaliteet paranes tunduvalt alles 4 aastat tagasi, kui mulle määrati migreeniravimid, mis tõid leevendust aastaid kestnud kannatustele.
Valu on hästi individuaalne ning ka tekkepõhjused võivad olla igaühel erinevad. Selleks tuleb oma peavalusid jälgida ja analüüsida ning teada oma migreeni olemust. Väga oluline faktor on alkohol – umbes 80% juhtudel kutsub see mul migreenihooge esile. Samuti võivad peavalu tekkepõhjusteks olla külm tuul, külmetamine ja stress. Kui tunned oma peavalu, saad ennast ise väga palju aidata valu esile kutsuvate tegurite vältimisega.
Oma peavalu tuleb tunda. Selleks tuleb ennast analüüsida, tunda ära, millal pea valutama hakkab ja kui tugev see valu on. Tuleb leida enda jaoks need tegurid, mis aitavad valu leevendada või migreenihoogu edasi lükata. Näiteks võib selleks olla liikumine, trennid ja jalutuskäigud. Kindlasti ka venitused, samuti jooga ning Pilates. Tuleb leida endale sobiv. Füüsiline aktiivsus paneb keha liikuma, viib mõtted mujale ning valuhood on harvemad tulema.
Kindlasti tuleb peavalude ja migreeni korral otsida abi arsti juurest, kes määrab õige diagnoosi ning ravi. Soovitan inimestel nii kaua otsida ja käia erinevate arstide juures, kuni leiad selle õige arsti ja kuni tema leiab sinu jaoks õige ravimi. See on edu võti, sest see muudab nii palju sinu elukvaliteeti. Samuti tuleb leida enda jaoks need tegevused, mida ise saab teha valu leevendamiseks ja migreenihoo ennetamiseks. Nii on ka valuhood nõrgemad tulema.
COB-EE-00010