Tingimused

Eestis 2024. aastal elluviidava programmi „Inimlik tervise eest hoolitsemine“ tingimused

Usume ettevõttes Teva Baltics, et patsientide eest hoolitsemine on midagi enamat kui lihtsalt ravi ja ravimite pakkumine. Soovime muuta patsientide elu paremaks ning toetada nende peresid ja hooldajaid ka muul moel – empaatiaga, austades inimlikkust ja inimväärikust.

Usume, et tasub edendada algatusi, mis aitavad kaasa inimkesksete tervishoiuteenuste pakkumisele. Seepärast kutsusimegi ellu programmi „Inimlik tervise eest hoolitsemine“ (edaspidi: programm), mida Teva viib ellu rohkem kui tosinas riigis üle maailma ja mis 2024. aastal alustab ka Balti riikides. Programmi iga-aastaste auhindadega tunnustatakse sõltumatuid tervishoiualgatusi, mis aitavad tagada parema elukvaliteedi ja hooldusteenused patsientidele, nende peredele ja eestkostjatele.

PROGRAMMI TINGIMUSED:

NÕUDED OSALEJATELE

1. Programmi „Inimlik tervise eest hoolitsemine“ kaudu soovib UAB Teva Baltics (edaspidi: Teva) tunnustada nende mittetulundusühingute tööd, kelle projektid, tegevus ja solidaarsusalgatused aitavad

  • raskest haiguskogemusest parimal võimalikul viisil üle saada, luues patsientidele ja nende lähedastele mugava ja turvalise keskkonna;
  • saada jagu hirmust, toetades patsiente nii vaimselt kui ka füüsiliselt;
  • läheneda raviprotsessile personaalselt, mis suunab patsientide tähelepanu kõrvale ja aitab kujundada positiivse suhtumise (edaspidi: projektid).

Lisaks eespool toodud kriteeriumitele vaadatakse läbi ainult sellised projektid, mis vastavad seatud eesmärgile ja programmi tingimustele ning hõlmavad järgmist teavet:

  • Projekti lühikirjeldus: projekti eesmärk, sihtrühm, eelarve
  • Projekt peab olema ellu viidud (mitte varem kui 1. jaanuaril 2023) või olema taotluse esitamise kuupäeval elluviimise lõppjärgus.
  • Tegemist peab olema pikaajalise (st kestusega pidevalt vähemalt kolm kuud) ja kõikehõlmava projektiga, mis ei tohi koosneda eraldiseisvatest algatustest, mis ei ole järjepidevad.
  • Projekt peab sobima taotluse esitanud üksuse põhikirjajärgsete/registreeritud eesmärkide ja tegevustega.
  • Projekti raames toimuv tegevus ei tohi koosneda eesmärkide saavutamiseks tehnika või arvutiseadmete soetamisest.
  • Projekt tuleb ellu viia konkreetse riigi territooriumil.
  • Projekti sponsorid (kui neid on)
  • Osalejate / osutatud teenuse saajate soovitused (kolm allkirjastatud soovitust)
  • Minimaalne pikkus 1–2 lehekülge, maksimaalne pikkus 10 lehekülge

Projektiga seotud auhindu saavad taotleda valitsusvälised organisatsioonid (mittetulundusühingud), sh sihtasutused ja ühendused, kes on tegelenud vastava valdkonnaga aktiivselt vähemalt ühe aasta.

2. Taotlejad, kes viivad ellu eelmises punktis kirjeldatud kriteeriumitele vastavaid projekte (edaspidi: taotlejad), võivad esitada konkursile oma projekti. Taotlus tuleb esitada juulist 2024 kuni 29. septembrini 2024 (kell 23.59). Vorm tuleb täita veebilehel ee/et/estonia/taotlusvorm/ eesti ja inglise keeles. Iga taotlus peab sisaldama järgmisi andmeid:

2.1 Taotleja isikuandmed.

2.2 Projekti kirjeldus, sh teave projekti asjaomaste aspektide kohta (eeldused, elluviimise meetod, eelduste esialgne hinnang, muu).

Taotlusele tuleb panna kaasa lisamaterjalid, sh kõik projekti tutvustavad ja illustreerivad materjalid, nt projektidokumendid, pressiteated, loovmaterjalid, videod, statistilised uuringu- ja hindamisandmed, veebilehtede lingid – failid võib lisada PDF-, DOC-, JPG-, PPT-, PNG- või TIFF-vormingus.

Et Teva taotluse läbi vaataks, peab taotleja esitama dokumendi, mis kinnitab tema tegevuse õiguslikku vormi ja eset (sõltuvalt ettevõtte liigist nt väljavõte riiklikust kohturegistrist, väljavõte ühingute/sihtasutuste registrist, põhikiri).

2.3 Projektitaotluse esitamisel konkursile kinnitab ja garanteerib taotleja,

2.3.1 et projektidokumentide esitamine Tevale ning sisu litsentsimine (punkt 19 allpool) ei riku kolmandate isikute õigusi;

2.3.2 et kui jäädvustatakse isikute kujutisi ja/või materjalidesse lisatakse teavet isikute kohta, on ta saanud nendelt isikutelt eelneva nõusoleku materjalide esitamiseks Tevale konkursil osalemise eesmärgil ning Tevale punktis 19 osutatud litsentsi andmiseks.

Taotleja vastutab kõigi Teva vastu suunatud nõuete eest, mis tekivad valeandmete esitamisest ja kinnitustest, mis taotleja on eespool esitanud.

Teva ei säilita ega tagasta taotlusmaterjale.

3. Esitatud dokumentide parandused on lubatud tingimusel, et taotluste esitamise tähtaeg ei ole möödunud, ilma et see piiraks võimalust, et pärast tähtaega võidakse nõuda taotlusele lisatud dokumentide kohta täpsustusi. Siiski, kui lõikes 2 osutatud dokumendid saadetakse pärast tähtaega või tähtajatult või kui puudub osa vajalikust lisateabest, jäetakse see huvitatud isikut teavitamata automaatselt konkursilt kõrvale.

4. Selleks et taotlejaid saaks Teva nõutavate siseprotsesside kaudu kontrollida, peavad nad esitama dokumendi, mis kinnitab nende õiguslikku seisundit, näiteks asutamislepingu või asjaomase organisatsiooni loomise otsuse. Samuti peavad taotlejad lisama koopia oma põhikirjast Tevale hindamiseks ja kinnitamiseks ning tõendama, et osaleval üksusel puudub kasumi teenimise huvi.

5. Projekti saatmisel muul viisil kui ettenähtud teel, pärast tähtaega või punkti 2 kohase vajaliku lisateabeta jäetakse see huvitatud isikut teavitamata automaatselt konkursilt kõrvale.

6. Iga taotlus peab koosnema ühest projektist, ehkki nimetatud projekti võivad esitada mitu üksust koos. Juhul kui auhinna saab projekt, mille on esitanud mitu üksust, jagatakse auhind proportsionaalselt kõigi osalevate üksuste vahel.

7. Projekti esitamine konkursile taotluse kaudu tähendab nõustumist käesolevate tingimustega.

VALIKUPROTSESS JA -KRITEERIUMID / TAOTLEJA KONTROLLIMINE

8. Teva teeb konkursile esitatud projektide hulgast eelvaliku ja jätab kõrvale projektid, mis ei vasta käesolevates tingimustes sätestatud nõuetele.

9. Konkursi tingimusena tuleb iga riigi kohta hinnata vähemalt viit vastuvõetud projekti. Kui viit projekti (ühe riigi kohta) kokku ei saada, jätab Teva endale õiguse konkurss tühistada, vähendada väljaantavate auhindade arvu või viia üle Balti riikide esitatud projektid hääletusele teiste Balti riikide projektide hulgas. Sel juhul jagatakse alla viie projekti kogunud riigile eraldatud eelarve teiste riikide vahel, millel on vähemalt viis programmi tingimustele vastavat ja hääletamiseks menetluse läbinud projekti.

10. Pärast eeskirjade nõuetele mittevastavate projektide kõrvalejätmist läbivad ülejäänud kandidaatprojektid valikuprotsessi, mis toimub kolmes voorus.

  • Esimeses voorus valib erinevate Teva meeskondade esindajatest koosnev komisjon (edaspidi: valikukomisjon) välja projektid, mis pääsevad edasi konkursi järgmisse etappi. Valikukomisjoni võib kuuluda ka konkursi patrooni/partneri staatuses esindaja. Valikukomisjoni iga liikme hääl on võrdse kaaluga. Esimese vooru puhul võetakse arvesse kriteeriume järgmise kaaluga: algatuse mõju (50%), loovus (15%), jätkusuutlikkus patsiendi seisukohast (20%) ja arendatavus (15%).
  • Teises voorus, s.t enne projektide edasiseks hääletamiseks kättesaadavaks tegemist tehakse esimese vooru tulemuste põhjal järgmisse etappi valitud organisatsioonidele hoolsuskohustusest tulenev kontroll. Seejärel vaatab Teva läbi taotlejate dokumendid ja internetis või muudes kättesaadavates andmebaasides kättesaadava teabe, et tagada vastavus nõuetele, mille Teva on potentsiaalsetele annetuse saajatele kehtestanud.
  • Kolmandas voorus tehakse kvalifitseerunud projektide seast lõplik valik, s.t selle käigus hääletavad Teva töötajad nii Lätis, Leedus kui ka Eestis (kommerts- ja tehasetöötajad). Töötajad hääletavad individuaalselt, kasutades selleks ettenähtud hääletussüsteemi. Nad valivad välja projektid, mis peaksid nende arvates auhinna saama. Konkursi võidavad igas riigis need kolm projekti, mis saavad Teva töötajatelt kõige rohkem hääli. Kui hääled jagunevad võrdselt, mille tulemusel on võitjate arv nimekirjas suurem kui ettenähtud auhindade arv, teeb juhtkomitee esimese ja teise vooru hindamise põhjal otsuse ühe võitja kasuks, võttes arvesse eespool nimetatud kriteeriume.
  • Juhul kui kolme võitnud kandidaadi valimiseks on vaja korraldada loosimine, tehakse eelmises punktis nimetatud komiteele ülesandeks lahendada häälte võrdne jagunemine, valides välja nii palju auhinnatud projekte, kui on vaja, et saada kolm võitnud projekti ühe riigi kohta.

11. Valikukomisjoni liikmed tagavad konkursi võitja valimisel oma sõltumatuse vastavalt esitatud dokumentidele ja kohaldatavatele õigusaktidele. Iga valikukomisjoni liige vastutab isiklikult nõuetekohase hääletamise ja võimaliku huvide konflikti vältimise eest. Valikukomisjoni liige teeb mis tahes huvide konflikti puudutava olukorra kirjalikult teatavaks Teva Baltics UAB peadirektorile ja juristile kohe pärast selle teadasaamist. Huvide konflikti puudutavad olukorrad hõlmavad muuhulgas olukorda, kus valimiskomisjoni liige on kandidaadi lähisugulane, praegune või endine kaastöötaja ja/või töövõtja, või olukorda, kus valimiskomisjoni liikmel võib olla huvi hääletada kandidaadi poolt pigem rahalise või mitterahalise mõju kui läbipaistva otsuse tõttu. Kahtluse korral käsitleb valikukomisjoni liige olukorda võimalikku huvide konflikti puudutava olukorrana, mis tuleb teatavaks teha.

AUHINNAD

12. Punktis 10 kirjeldatud valikuprotsessi alusel antakse kuni 5000 euro suurune rahaline auhind üle kolmele võitnud projektile riigi kohta. Teva jätab endale õiguse peatada programmi „inimlik tervise eest hoolitsemine“ auhindade väljastamine 2024. aastal igal ajal ja omal äranägemisel, kui esitatud teave on ebatäielik või ebatõene.

13. Auhinnatseremoonia toimub Teva korraldataval avalikul üritusel 5. detsembril 2024, ehkki Teva jätab endale õiguse muuta ürituse kuupäeva, millest ta peab eelnevalt teavitama kõiki auhinnatud projekte. Auhinna saajad on juriidilised isikud, kes on viinud projektid ellu ja esitanud oma kandidaadid.

14. Auhinnad väljastatakse annetusena, et auhinnatud projekte oleks võimalik jätkata. Sel eesmärgil sõlmitakse Teva ja auhinna saanud üksuste vahel annetusleping.

15. Teva võib levitada annetustega seotud teavet talle sobivate meediakanalite ja väljaannete kaudu, et näidata saavutatud eesmärke ning tulemusi. Osalejad väljendavad oma ühemõttelist nõusolekut osaleda 2024. aasta programmis „Inimlik tervise eest hoolitsemine“, nii et andmed, mis nad Tevale esitavad, sh nende kujutised, avaldatakse Teva veebisaidil ja edastatakse levitamiseks kolmandatele isikutele.

16. Auhinna saamise tingimuseks on auhinna saanud kandidaadi esindaja füüsiline kohalolek auhinnatseremoonial.

17. Teva jätab endale õiguse tühistada 2024. aasta programm „Inimlik tervise eest hoolitsemine“ igal ajal ja omal äranägemisel.

KUJUTISTEGA SEOTUD ÕIGUSED

18. Auhinnatseremoonia ajal teeb Teva auhinnatseremoonia voogedastamiseks auhinna saajatest video- ja helisalvestised. Teva kasutab salvestisi teabe- ja muudes sidekanalites ning jagab ja levitab teavet inimliku tervise eest hoolitsemise kohta muudel üritustel, samuti Teva sise- ja väliskanalites, sh peamistel sotsiaalmeedia- ning internetiplatvormidel. Auhinna saajad lubavad Teval kasutada, paljundada, esitleda ja edastada kujutisi, fotosid, helisalvestisi, videoid, audiovideoid jne (edaspidi: kujutised) või nende mis tahes osa, kus nad osalevad programmi tseremoonial, programmi „Inimlik tervise eest hoolitsemine“ ja nende selles osalemisega seotud teavitamise, avaldamise ning levitamise eesmärgil. Auhinna saajad on teadlikud, et neid võidakse filmida ja/või fotografeerida ning et Teva on sellise videosalvestise või fotografeerimise kujutiste ainuomanik.

INTELLEKTUAALOMAND

19. Taotlejad annavad Tevale ainuõiguse loovutada kolmandatele isikutele tasuta ja mis tahes põhjusest tuleneva ajalise või territoriaalse piiranguta kuni üldkasutatavaks muutumiseni kõik intellektuaalomandi õigused, mis on olemas või mis võivad tuleneda loodud sisust või taotlejate osalemisest programmis „Inimlik tervise eest hoolitsemine“, sh projektiaruandes sisalduvad kujutised, fotod, illustratsioonid, fragmendid (edaspidi sisu). Need õigused hõlmavad eelkõige õigust sisu reprodutseerida, muuta, levitada ja avalikult edastada Teva sise- ja väliskanalites, peamistes sotsiaalvõrgustikes ning internetiplatvormidel ja välismeedias. Kõik eelnimetatu, välja arvatud kujutiste ja sisu kasutusviisid või rakendused, mis võivad rikkuda õigust aule, kõlblusnormidele ja/või avalikule korrale, peab vastama Eestis kehtivatele õigusaktidele. Teva ei vastuta mis tahes kasutusviisi eest, mida kolmandad isikud võivad rakendada kujutiste ja sisu puhul väljaspool kõnealuste tingimuste esemelist kohaldamisala.

20. Tevale antakse õigus töödelda kõiki esitatud isikuandmeid ja/või konfidentsiaalset teavet allpool loetletud tingimustel.

21. Mis puudutab taotlejate või kolmandate isikute intellektuaalomandiga seotud materjale (fotod, illustratsioonid, fragmendid jne), mis on vajadusel lisatud projektiaruandesse, siis kinnitavad taotlejad, et nad on selle omandanud või neil on kõik vajalikud õigused selle kasutamiseks programmi „Inimlik tervise eest hoolitsemine“ raames, võttes vastutuse kõigi sellega seotud nõuete eest. Taotlejad on kohustatud Tevale aru andma nõuetest, mis võivad tuleneda eraelu ja isikliku maine puutumatuse õiguse rikkumisest ja/või kolmandate isikute õiguste rikkumisest. Seoses sellega võtavad taotlejad Teva ees vastutuse kõigi rahaliste kohustuste eest, mis Teval võivad tekkida kolmandate isikute kasuks tegevuste, nõuete või konfliktide tõttu, mille põhjustas taotlejate kohustuste täitmata jätmine.

ANDMEKAITSE

22. Kehtivatele andmekaitse-eeskirjade kohaselt töötleb Teva taotlejate ja nende esindajate isikuandmeid (sh nende kujutist ja häält, kui nad on auhinna saajad) järgmistel eesmärkidel: i) konkursi korraldamine; ii) konkursi ja taotlejate reklaamimine; iii) konkurssi puudutav teabevahetus taotlejaga.

23. Taotleja esindajate isikuandmete esitamine on vabatahtlik, kuid selliste andmete esitamata jätmine tähendab, et taotleja ei saa konkursil osaleda. Taotleja kinnitab, et edastab käesolevas punktis käsitletud teabe oma esindaja(te)le, kelle isikuandmeid Teva töötleb.

24. Taotleja esindajate isikuandmete töötlemise õiguslik alus on taotleja ja Teva vahelise konkursil osalemist käsitleva lepingu täitmine.

25. Teva võib edastada taotleja esindajate isikuandmeid i) Teva poolt konkursi korraldamiseks palgatud teenuseosutajatele; kui teenusepakkujad asuvad väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda, toimub isikuandmete edastamine piisavat andmekaitset tagavates tingimustes; ii) ettevõttele TEVA Pharmaceuticals Industries Ltd, aadress Basel St 5 (Petah Tikva), registrijärgne asukoht Iisrael, mis on Euroopa Komisjoni hinnangul piisava isikuandmete kaitse tasemega riik; iii) ametiasutustele, kuivõrd seadus seda nõuab.

26. Taotleja esindajate isikuandmeid säilitatakse seni, kuni neid on vaja eesmärkide täitmiseks, milleks neid koguti. Pärast taotleja ja Teva vahelise suhte lõppemist või pärast seda, kui taotleja on kasutanud oma õigust nõuda andmete kustutamist, vaidlustada töötlemist või nõuda selle piiramist, võib Teva säilitada taotleja isikuandmeid ainult seni, kuni see on vajalik regulatiivsete kohustuste täitmiseks.

27. Andmekaitse-eeskirjade kohaselt on taotleja esindajatel õigus pääseda ligi oma andmetele, taotleda nende parandamist, kustutamist ja ülekandmist, samuti nõuda nende töötlemise piiramist või seda vaidlustada. Seoses sellega saab taotleja kaitsta oma õigusi Teva andmekaitseametniku kaudu, võttes ühendust järgmisel aadressil: EUPrivacy@tevaeu.com. Taotlejat teavitatakse ka õigusest esitada kaebus andmekaitseasutusele.

MUUD TINGIMUSED

28. Teva jätab endale õiguse teha muudatusi, modifitseerida, pikendada, peatada või tühistada 2024. aasta programm „Inimlik tervise eest hoolitsemine“ selle väljatöötamise ajal, kohustudes taotlejatele teatama piisava etteteatamisajaga uutest alustest, kui need on rakendatavad. Taotlejatel ei ole õigust esitada mis tahes kaebusi seoses Teva õigustega, mille Teva on eelmise klausliga endale jätnud.

29. Teva jätab endale õiguse kõrvaldada konkursilt põhjendatult iga taotleja, kes petab, moonutab või muudab kasutuskõlbmatuks kõnealuse programmi nõuetekohase toimimise ning selle normid ja reeglid või kes ei järgi oma arendustegevuses põhialuste sisu.

30. Teva jätab endale õiguse võtta õiguslikke meetmeid nende isikute ja taotlejate suhtes, kes sooritavad mis tahes teo, mida võib pidada programmi mõjutamiseks või võltsimiseks.

31. Teva ei vastuta võimaliku kadumise, halvenemise, varguse, viivituse või muude kolmandate isikute tegevusest tulenevate asjaolude eest, mis võivad mõjutada 2024. aasta programmi „Inimlik tervise eest hoolitsemine“ konkursikutse väljatöötamist.

Mis tahes erimeelsuste korral, mis võivad tekkida aluste tõlgendamisel ja kohaldamisel, nõustuvad taotlejad Teva kriteeriumidega projekti raames tekkinud küsimuste lahendamisel, mille näol on tegemist Teva edasikaebamisele mittekuuluva otsusega. Mis tahes muud vaidlused, mis on seotud auhinna sobimatu kasutamise, valeteabe esitamise või muu sarnasega, kuuluvad lahendamisele Eesti Vabariigi pädevates kohtutes.